Tadeusz Grzesik czyli Ja być Pawian

Trafił mi się był artykuł z tej krynicy intelektualizmu jaką jest fronda. Artykuł niejakiego Tadeusza Grzesika – cholera go wie co to lub kto to, ale pluje się i pieni, że “prawdziwych mężczyzn już nie ma” (o tu).

Bo to co zostało, to rozmemłane, ciotowate, pedałkowate – nie zaśpiewa basem w chórze, nie odda życia za “ojczyznę”, nie pojedzie gdzieś daleko zabijać ludzi za to, że wierzą w innego boga, nie będzie zawodowo udawał stereotypowego mężczyzny, nie będzie okładał innych po mordzie za pieniądze… to wszystko to nie ideał frondowego Grzesika – o nie. Dla niego ideał mężczyzny to aktor, bokser, spracowany rybak, pustelnik na pustyni “walczący z demonami” (jakieś problemy psychiczne może?),

“Pisze” sobie autor:

To również takie męskie: rycerz klęka przed królem, król klęka przed cesarzem, cesarz klęka przed papieżem, papieża klęka przed Bogiem.

Przepięknie przedstawiona definicja ‘męskości’ – hierarchiczne, patriarchalne społeczeństwo feudalne z religijnym autorytetem jako najwyższą władzą. Taki “męski” świat się Grzesikowi marzy. Świat, w którym wzorami do naśladowania są sportowcy czy żołnierze. Toć przecież nic nie pokazuję męstwa bardziej niż zabijanie innych ludzi. Bardzo to męskie.

Po czym podbudowany własnymi majakami autor wychodzi z Kościoła (bo przecież na trzeźwo takie myśli ludziom chyba do głowy nie przychodzą) i by udowodnić sobie samemu (bo po co komukolwiek innemu?) własne męstwo – zabiera własne dzieci na kajaki. Również bardzo męska sprawa – w dziczy, przy ognisku, BEZ BAB! Bo dla autora bycie babą to rzecz straszna.

Same baby. Jak Boga kocham, same baby. Jęczą, zawodzą, smędzą. Wyławiam wśród chust dwie męskie głowy. Wymoczkowaci wypłoszę mruczą coś pod nosem. Pedałkowaty falsecik księdza obija się od ścian kościoła. „Chwała na wysokości Bogu…”.

Zastanawia mnie jakaż to zawodząca, smędząca jędza wychowywała Grzesika? I czy może jego ojciec pokpił sprawę, czy też może wywiązał się z niej wzorowo wpajając średniowieczne “ideały” w młody, zindoktrynowany umysł biednego katoliciątka?

A żeby było ciekawiej, nauka – jak zwykle – pokazuje palca Katolikom.
Artykuł numer 1 – http://www.eurekalert.org/pub_releases/2014-08/du-sbw080114.php#.U91VZ70ItX4.twitter
Opisuje on wnioski płynące z badań 1400 prehistorycznych czaszek. Ludzie pojawili się na Ziemi jakieś 200 000 lat temu (w zależności od definicji), ale dopiero 50 000 lat temu kultura ludzka zaczęła szybko się rozwijać. Ciekawym zbiegiem okoliczności mniej więcej w tym samym czasie spadł poziom testosteronu u ludzi. Czyżby więc ów bożek, któremu Grzesik zdaje się oddawać cześć niczym złotemu cielcowi jest w istocie trucizną? Czy hamuje rozwój cywilizacji ludzi? Czy fakt, że okres, w którym żyjemy, jest najspokojniejszym okresem w dziejach ludzkości (mimo wielu nękających nas konfliktów) A JEDNOCZEŚNIE czasem, w którym nauka stoi na bezprecedensowym poziomie, kultura kwitnie i rozwija się, dobrobyt rośnie, śmiertelność niemowląt maleje, choroby zostają wyeliminowane był tak bardzo nie w smak panu redaktorowi, że uprzejmie pozwolił swojemu umysłowi usunąć go ze świadomości?

Czyżby więc to te pedałkowate cioty były tymi, którym należy dziękować za to, że Pan Grzesik może siąść do komputera i przy pomocy elektrycznych sygnałów szerzyć swoją szowinistyczno-katolicką nienawiść do innych na cały kraj?

Wiemy już od jakiegoś czasu, że najbliższe nam naczelne – bonobo, w przeciwieństwie do szympansów, mają mniejszy ogólny poziom testosteronu. Widać pan Grzesik tęskni za czasem, gdy prawdziwy mężczyzna napakowany testosteronem mógł obrzucać innych ze swojego stada swoimi fekaliami. Ach – ten romantyzm, to męstwo…

O ile mnie pamięć nie myli przeprowadzane było badanie pawianów w Afryce w ich naturalnym środowisku. Dziwnym zbiegiem okoliczności te, które pretendowały do Grzesikowych samców alpha, zeżarły zgniłe mięso gdyż jako silniejsze i bardziej męskie miały oczywiście priorytet w hierarchicznej, patriarchalnej społeczności pawianów. A jak zeżarły, to i wyzdychały. Na gruźlicę. Zostały jedynie ciotowate, pedałkowate małpy z testosteronem grubo poniżej średniej. Co się okazało – owa grupa była bardziej zgrana, pokojowa, zgodna, lepiej funkcjonująca i odnosiła więcej sukcesów niż wtedy, kiedy kierowali nią Grzesiki. Samce były bardziej wyluzowane, poziom ich stresu znacznie się obniżył. Jak wcześniej samicami pomiatano (bo to, fuj, baby), tak teraz samice były traktowane na równi. Co więcej – tę atmosferę i manierę bycia przejmowały również nowe pawiany, które dołączyły do grupy już po spektakularnym zejściu grzesików. Małpy, które w normalnych warunkach zostały by wciągnięte w próbę sił o władzę w stadzie, zaadoptowały się do nowego modelu i bez przeszkód współżyły z resztą grupy.

(http://www.plosbiology.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pbio.0020106)
(http://williamcalvin.com/teaching/bonobo.htm)

A to wszystko u zwierząt takich jak PAWIANY, które aż tak blisko z nami spokrewnione nie są. Wniosek z tego taki, że ewolucyjnie Pan Grzesik jest na poziomie niektórych pawianów, a niektórych to nawet poniżej.

A najgorsze jest to, że nawet nie dziwi takie podejście szeregowego katolika-frondoida. Naprawdę nie dziwi i jest to smutne świadectwo jak nisko upadła ta część społeczeństwa, która takim idiotom przyklaskuje.

Nocturnal primate - dumb as I am now it used to be worse.

Posted in activism, education, ignorance, life, men, rant, religion, stupidity
4 comments on “Tadeusz Grzesik czyli Ja być Pawian
  1. K.Alina says:

    Tak jest niestety prawda o T.Grzesiku i obecnej Frondzie…. a szkoda

  2. Nie wiem czy szkoda… szkoda, że tacy ludzie w ogóle istnieją, ale nie ma na to rady…

  3. dupą says:

    wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  4. Ale że co “wrrr”?…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: