Źródło wszelkiego zła. Über-Psychopata.

280 Stworzenie jest podstawą “wszystkich zbawczych zamysłów Bożych”, “początkiem historii zbawienia”, 101 osiągającej punkt kulminacyjny w Chrystusie. I odwrotnie, misterium Chrystusa jest decydującym światłem oświecającym tajemnicę stworzenia; ono objawia cel, dla którego “na początku Bóg stworzył niebo i ziemię” (Rdz 1,1). Od początku Bóg miał na względzie chwałę nowego stworzenia w Chrystusie 102 .

Tako rzecze Katechizm Kościoła Katolickiego – przezabawna i interesująca lektura. Obowiązkowa dla każdego katolika, a którą niewielu katolików raczyło przeczytać. I to zapewne jest powód, dla którego mamy tak wielu katolików…

Dlaczego zatem ten konkretny paragraf? Dlatego, że niesie on ze sobą poważne implikacje.

Trzeba bowiem sobie zdać sprawę z faktu, że zależnie od wyznawanych przekonań

a) kreacjonizmu starej Ziemi (4.5 mld lat)

b) kreacjonizmu młodej Ziemi (6 tys. lat)

do momentu zmartwychwstania Chrystusa (czyli przez a) 4.5 mld – 2000 lat, b) 4000 lat), a a rzecz (dla mnie) oczywista do dnia dzisiejszego i daleko w przyszłość, wszystko – DOSŁOWNIE WSZYSTKO – było zaplanowane przez Boga.

W swej inżynierskiej doskonałości stworzył Wszechświat tak przeogromny, że nasz gatunek nie może nawet śnić o tym, by choć odrobinę pojąć jego ogrom, tylko po to, by jego własne dzieło zabiło przybijając do krzyża Jezusa (czyli według paragrafu 253 i 254 KKK jego samego). Stworzył Wszechświat, w którym miliardy miliardów światów uległo, ulega i ulegnie zagładzie będąc rozrywanymi przez monstrualne wybuchy supernowych czy kończąc jako pokarm nienasyconych czarnych dziur. Wszechświat, w którym w każdej sekundzie wybucha gwiazda przynosząc śmierć i zniszczenie planetom ją okrążającym.

W swym inżynierskim kunszcie stworzył nie tylko Wszechświat, który w 99,9999999999999999999999999999999999999999…99% jest dla nas zabójczy, ale co więcej – stworzył planetę, która na każdym kroku stara się nas zabić i przez setki tysięcy lat czyniła to z niezwykłą skutecznością, przynosząc naszym odległym przodkom i rozłożystemu drzewu ich potomków śmierć i cierpienie, choroby, wirusy, bakterie, pasożyty, drapieżniki, trujące rośliny i pochłaniając hekatomby ofiar ludzkich i zwierzęcych kataklizmy.

vanni_casualties_03

Wszystko to, proszę zwrócić uwagę, było ZAPLANOWANE jeszcze przed stworzeniem! Z przerażającą manią zabijania w tle – wszystko to nabrało kształtu w umyśle Boga zanim nawet kiwnął palcem by cokolwiek stworzyć.

Ale to nie wszystko – “upadek” Adama i Ewy był również zaplanowany. MUSIAŁ BYĆ, jeśli celem ich stworzenia (wraz z całym Wszechświatem) było przygotowanie sceny na kiepski spektakl męki Chrystusa.

Adam i Ewa byli zatem pozbawieni wolnej woli. Jeśli nawet nie całkowicie (choć śmiem twierdzić, że całkowicie) to przynajmniej w kwestii poznania dobra i zła i “nieposłuszeństwa” bożym nakazom. (Nie znając dobra i złą Adam i Ewa nie mogli mieć wolnej woli – byli “automatami”, ale to temat na inną, równie obszerną dyskusję).

544px-god_forbidding_adam_and_eve_to_eat_of_the_tree_of_knowledge_lacma_65-37-62

Ale w jakim perfidnym świetle stawia to Boga? Stworzył Eden – ten wspaniały, rajski ogród – ze świadomym zamiarem odebrania go ludziom, którzy mieli wypełnić jego plan poprzez popełnienie występku, który to on sam zaplanował! On to właśnie w swej boskiej wspaniałomyślności zaprojektował upadek człowieka, zaplanował, że mężczyznę ukarze koniecznością uprawiania roli a kobietę, jako zapłatę za jej posłuszeństwo wężowi (które również zaplanował) skaże na rodzenie w bólach. Stworzył ją więc taką, że poród byłby bezbolesny, a następnie z pełną premedytacją skazał ją na cierpienie. I najzabawniejsze – wmówił ludziom, że to ICH WINA, że go nie posłuchali. Nieważne, że od samego początku gra była ustawiona i nie mieli żadnych szans – bez mrugnięcia okiem wymierzył karę i pozwolił niezliczonym pokoleniom myśleć, że grzech pierworodny jest ich winą.

preedensnake

Węża natomiast stworzył z nogami tylko po to, by po odegraniu przez niego wyznaczonej mu przez Boga roli “złego gościa” pozbawić go tych nóg “za karę”.

Wygnanie ludzi z raju, bratobójstwo Kaina, wszystkie mordy dokonane przez Żydów w czasie, gdy Bóg bawił się w micro-management nimi, wszystko to było zaplanowane. Ofiary z ludzi ku swojej czci, rozrywanie ludzi na kawałki, Sodoma i Gomora, Potop, wieża Babel, powstania Machabeuszy wraz z ich wszystkimi okrucieństwami – wszystko to było zaplanowane by doprowadzić do powstania sekt faryzeuszy  i saduceuszy, by “wyprodukować” sobie samemu “wroga”, wcielić się w ciało człowieka i dać się tym wyprodukowanym przez siebie “wrogom” w okrutny sposób zabić.

Można rzec więcej – doskonale musiał on zdawać sobie sprawę z tego, jakie skutki przyniosą jego działania. Musiał on być tego doskonale świadom skoro przez 4000 lat z grubsza (przynajmniej 4000 lat) tak kierował Wszechświatem by Żydzi mogli zabić Jezusa, musiał też zdawać sobie sprawę z tego, co przyniesie kolejne 2000 lat, zwłaszcza działalności jego fanklubów.

mass_grave1-1024x95922

Rozerwanie Hypatii na strzępy, rozszarpywanie chrześcijan przez lwy, krucjaty – w tym również krucjata dziecięca gdzie setki dzieci zmarło z wycieńczenia lub zostało sprzedane w niewolę, wojny religijne, inkwizycja, konkwista, śmierć milionów amerykańskich autochtonów wyciętych w pień przez ospę, działalność misjonarzy chrześcijańskich w Chinach, ich skutek w postaci Powstania Bokserów i następujący po nich chiński komunizm z milionami ofiar, Pierwsza i Druga Wojna Światowa z swoimi dziesiątkami milionów ofiar, dżihad i cała reszta tego wszystkiego – Bóg, a zwłaszcza Bóg WSZECHWIEDZĄCY – musiał o tym wiedzieć. I musiał to wszystko zaplanować.

Ta niewyobrażalna w swej skali ilość ludzkiego cierpienia – ludzi umierających w bólach na niezliczone choroby, palonych na stosach, nabijanych na pal, rozrywanych na części, gwałconych, będących świadkami mordów na swoich najbliższych tylko po to, by samemu zostać chwilę później zabitymi w bestialski sposób, krzyki ludzi umierających w komorach gazowych, konających z głodu i zabijanych niewidzialnymi dla nich wirusami – i wiele wiele wiele więcej – wszystko to zostało przez Boga ZAPLANOWANE!

I ten Bóg ma czelność twierdzić, że trzy godziny wiszenia na krzyżu to straszna męka?!

Było to zaprojektowane w taki sposób z premedytacją. A Kościół Katolicki każe nam swoimi dogmatami wierzyć, że to wszystko to “tajemnica boskiego stworzenia”, że Bóg pozwolił na całe to zło nie tylko dlatego, by w jakiś magiczny sposób wynikało z niego dobro (a nikt przy zdrowych zmysłach nie stwierdzi chyba, że “dobre rzeczy” rekompensują całe to cierpienie. A jeśli ktoś będzie na tyle głupi – niech mi od razu powie jakie dobre zdarzenia zrekompensują cierpienie ośmioletniej dziewczynki, która została brutalnie zbiorowo zgwałcona i zabita w bestialski sposób? Jaka jest cena cierpienia jej i jej rodziny w bożym cenniku? Bo w moim nie ma takiej rekompensaty, która zadośćuczyniła by nawet procentowi tego cierpienia), ale zaprojektował to cierpienie po to, by móc zbawić nas od grzechu, którego sam był źródłem i projektantem. I by móc powiedzieć nam ‘patrzcie, jaki jestem zajebisty! Nie potrafię co prawda po prostu wybaczyć tego, co zrobiliście bo tak zaplanowałem, ale za to potrafię pozwolić wam zabić moje ziemskie wcielenie.

albrecht_dc3bcrer_-_christ_on_the_cross_with_three_angels_-_wga7260

Pomijam kwestię Wolnej Woli, której ludzie będący jedynie narzędziem w bożej grze w Sim City mieć nie mogą. Pomijam kwestię bożej miłości, która objawia się w taki sposób, że bez mrugnięcia okiem rozerwie Ci dziecko na strzępy – nawet Twoimi rękami jak niemal przekonał się Abraham – o ile tylko taki jest boży plan.

280 Stworzenie jest podstawą “wszystkich zbawczych zamysłów Bożych”, “początkiem historii zbawienia”, 101 osiągającej punkt kulminacyjny w Chrystusie. I odwrotnie, misterium Chrystusa jest decydującym światłem oświecającym tajemnicę stworzenia; ono objawia cel, dla którego “na początku Bóg stworzył niebo i ziemię” (Rdz 1,1). Od początku Bóg miał na względzie chwałę nowego stworzenia w Chrystusie 102 .

Ktokolwiek nazywający takiego Boga miłością jest opętany urojeniami, chorymi zwidami. Taki Bóg nie jest kochający, dobry czy miłosierny w naszym rozumieniu tych słów – taki Bóg to wyrachowany, niewyobrażalnie okrutny, manipulujący, opętany żądzą władzy  i kontroli, próżny i zadufany w sobie psychopata. PSYCHOPATA – a słowo to nie potrafi oddać nawet ułamka tego zła, jakim jest Bóg katolików. Prędzej przyjdzie nam – ludziom – ogarnąć rozumem ogrom naszego wszechświata, niż zrozumieć skalę psychicznej dewiacji i psychopatii Boga. Boga psychopaty. Boga katolików.

crazy-man-from-lack-of-sleep

Nocturnal primate - dumb as I am now it used to be worse.

Tagged with: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Posted in ateizm, dyskusja, religion, stupidity, wiara
2 comments on “Źródło wszelkiego zła. Über-Psychopata.
 1. Monika says:

  Nie zgadzam się z Twoim twierdzeniem, jakoby całe to opisane przez Ciebie zło było zaplanowane oraz zgodne z wolą Boga. Bóg przecież powiedział “Nie zabijaj”, “Nie kradnij”, “Nie cudzołóż” itd. Zatem chce nauczyć ludzi, aby nie zadawali cierpienia innym. Całe zło, które czynią ludzie, jest absolutnie sprzeczne z wolą Boga. Jednakże ludzie posiadają wolną wolę (nie są i nigdy nie byli, jak twierdzisz, “automatami”) i mogą sprzeciwić się Bogu, podobnie jak szatan Mu się sprzeciwił i robi wszystko, aby sprowadzić ludzi na złą drogę i odłączyć ich od Boga, który jest Dobrem i Miłością. Zło, które dzieje się na świecie, nawet to, które dzieje się w przyrodzie (kataklizmy, choroby) jest wynikiem grzechu. Pismo Święte mówi, że Bóg, stwarzając Ziemię, wszystkie rośliny i zwierzęta “widział, że były bardzo dobre”. Wszystko to zostało zniszczone i skażone na skutek grzechu człowieka (ponieważ bowiem zostało podarowane człowiekowi, ponosi konsekwencje jego postępowania – tak jak poddani ponoszą często konsekwencje postępowania rządzących). Nieprawdą jest również, jakoby Adam i Ewa byli automatami – gdyby tak było, nie byliby w stanie sprzeciwić się Bogu, a jednak to zrobili. Popełniony grzech (który w Biblii jest symbolicznie opisany jako zjedzenie owocu z zakazanego drzewa) sprawił, że Adam i Ewa poznali zło, którego nie znali wcześniej. Wcześniej znali oni bowiem wyłączne dobro, ponieważ żyli w niezakłóconej niczym przyjaźni z Bogiem. Poprzez grzech nie tylko Adam I Ewa, ale poprzez nich cała ludzkość została skażona skłonnością do grzechu, “poznaniem zła”. To wszystko było sprzeczne z wolą Boga, który ich przed tym ostrzegał, mówiąc, że umrą, jeżeli zerwą i zjedzą zakazany owoc – przy czym śmierć oznacza tutaj zerwanie doskonałej więzi z Bogiem (a ponadto śmierć w sensie dosłownym, ponieważ Adam i Ewa, jak również ich potomkowie prawdopodobnie pierwotnie nie mieli umierać, przynajmniej w taki sposób, jak my znamy)
  . Bóg jednakże nie pozostawił człowieka na pastwę grzechu i szatana, lecz okazał swoje miłosierdzie obiecując ludzkości Zbawiciela i spełniając tę obietnicę w Osobie Jezusa, “Aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne”.

 2. Droga Moniko:

  >Bóg jednakże nie pozostawił człowieka na pastwę grzechu i szatana, lecz okazał swoje miłosierdzie obiecując ludzkości Zbawiciela i spełniając tę obietnicę w Osobie Jezusa, “Aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne”.

  Katechizm Kościoła Katolickiego wyraźnie mówi, co jest cytowane w treści wpisu, że Bóg stworzył cały wszechświat z ludźmi w nim po to, żeby mieli udział w Chwale Chrystusa.

  Aby ludzie mieli udział w chwale Chrystusa, który – przypomnę – zmazał grzech pierworodny, ten grzech pierworodny musiał byc zaplanowany przez Boga.
  QED.

  To nie jest trudne 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: